آخرین اخبار
دستگاه چاپ بنر

دستگاه چاپ بنر

CJ7000-1 1

برای خرید دستگاه چاپ بنر نیاز به کسب تجربه فراوانی می باشد و هدف ما صرفا آشنای با این مقوله است و امیدواریم مطالب مفیدی را بتوانیم به شما ارائه نمایم…
قبل از شروع بحث باید ذکر کنم خوشحال می شویم دوستان گرامی با ذکر تجربیات خودشان در قسمت نظرات ما را در پیشبرد مقالاتی در این زمینه یاری نمایند. درضمن می توانید سوالات خود را در قسمت نظرات درج نمایید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ دهید.

اگر ميخواهيد دستگاه چاپ فلكسی و بنر يا به عبارت كلی دستگاه out door خريداری كنيد که بتوانید چیزهایی مثل استیکر ، مش ، چرم و چیزهایی مانند این را چاپ کنید بهتر است به چند چیز توجه داشته باشيد ؛ اصولاً برای خریداری دستگاههای چاپ فلكسی و بنر بایستی به چند چیز توجه نمود که در ادامه برای هر کدام از آنها توضیحات کلی ارائه شده که میتوانید با مطالعه آن اطلاعات جامعی را به دست آورید. ولی قبل از اینکه به ارائه این توضیحات بپردازیم لازم است یک تذکر دوستانه خصوصا به عزیزانی که می خواهند تازه وارد این عرصه بشوند بدهم و آن این است که حتما وضعیت بازگشت سرمایه و صرفه اقتصادی آن را در نظر بگیرید. چون فروشندگان و مخصوصا دلالان این حرفه برای بدست آوردن سود بسیار امیدوار کننده صحبت می کنند و خبر از سودهای بسیار بالا می دهند ولی طی تحقیقات من اخیرا در تهران متوجه شده ام که اکثر دستگاه هایی که در تهران نصب شده است دارد به سمت شهرستانها سرازیر می شود و معمولا دستگاه هایی هستند که واقعا شرایط یک دستگاه مناسب و اقتصادی را ندارند و این دستگاه ها دارد به افرادی فروخته می شود که با هزار امید و آرزو سرمایه و حتی بعضا دیده می شود ماشین و خانه خود را فروخته اند تا بتوانند این نوع دستگاه ها را خریداری کنند و در حالی که خبر ندارند. . . .

پس توصیه خصوصا به افرادی که اولین بار است که می خواهند دستگاه بخرند این است که مراقب باشند و حتما با افراد مورد اطمینان زیادی مشورت کنند نه با فروشنده و یا دلال این دستگاه ها . . .

ريپ دستگاه : ريپ نقش مهمی را در خروجی نهايی كار ایفا میکند ، هر قدر ريپ دستگاه شما قويتر باشد كارتان بهتر چاپ ميشود ، منظور از ريپ قويتر ريپی است كه گزينه های بيشتری برای انواع چاپ داشته باشد و پروفايلهای زيادی در خود داشته باشد، اين پروفايلها معمولا توسط كمپانی سازنده ريپ و توليد كنندگان دستگاه درست ميشوند و در مواردی هم توسط فروشندگان دستگاه درست ميشود .در هر حال در نظر داشته باشيد جوهرهايی را استفاده كنيد كه با آن پروفايل ست شده باشند و به اين نكته توجه داشته باشيد كه اگر قصد داريد از جوهر ديگری به جای جوهری كه كارخانه فروشنده دستگاه يا فروشنده دستگاه توصيه كرده استفاده كنيد حتماً بايستی پروفايل مخصوص آن جوهر را نيز درست كنيد.

هد : هد دستگاه مهمترين بخش دستگاه است و نهايتاً شما خروجی كارتان را از آن ميگيريد ، هر هد بسته به نوع كاركردش مزايا و معايبی دارد كه تا حد امكان در مورد آنها بحث خواهيم كرد .

تمامی هدها دارای نازلهای بسیار ریزی میباشند که جوهر از آنها خارج میشود این نازلها را نسبت به میزان کوچک یا درشت  بودنشان به انواع ۸۰، ۵۰، ۴۲ ، ۳۵ ، ۱۴ و ۷ پیکولیتر تقسیم میکنند ، اعداد کمتر نشان دهنده ریزتر بودن نازلهای هد است ، هد ۳/۵ پیکولیتر کار شما را در حد پرینترهای خانگی چاپ میکند و هدهای با نازل درشت تر برای کارهایی که از فاصله دورتر دیده میشوند مناسب هستند ، در کنار این مسائل تعداد بالای نازلها به سرعت چاپ شما کمک میکند ، تعداد نازلها در هر هد معمولاً با اعداد ۱۲۸ ، ۲۵۶ ، ۵۱۲ و ۱۰۲۴ مشخص میشوند ، هر قدر تعداد نازلها بیشتر باشد سرعت چاپ شما بیشتر خواهد شد به این معنی که زمانی که شما از هد ۱۰۲۴ استفاده میکنید پهنای چاپ شما مثلاً درpass 3 معادل ۲/۵ سانتیمتر و در هد ۱۲۸ با همان pass معادل ۰/۵ سانتیمتر خواهد بود ، در مور آشنایی با انواع هدها مقاله ای در این مورد روی سایت هست که می توانید آن را مشاهده نمایید.

بدنه دستگاه : كه شاسی دستگاه و محل قرار گيری جوهر و كامپيوتر و ساير چيزها را شامل ميشود برای كيفيت چاپ تاثير زيادی ندارد و فقط برای تكان های دستگاه ناشی از حركت هد دستگاه موثر است ، همچنین زیبایی ظاهری دستگاه را نیز شامل میشود . در مورد شاسی دستگاه باید گفت : هر قدر شاسی دستگاه سنگينتر باشد ثبات بالاتری در هنگام چاپ خواهيد داشت ، معمولاً دستگاههای بالای ۷۰۰ كيلوگرم  را شاسی سنگين می نامند ، البته اين بدان معنی  نيست كه دستگاههای شاسی سبك از ثبات كمتری برخوردار هستند و توانايی چاپ بالايی را ندارند ، فكر ميكنم نوع انتخاب شاسی دستگاه دقيقاً به نياز شما بستگی دارد و تا حدی سليقه ای است و نمیتوان قائده خاصی را برای آن تعریف کرد.

و در نهايت گارانتی دستگاه : گارانتی دستگاه بسیار مهم است ، تا جایی که میتوان گفت مهمتر از خود دستگاه است !؟! چرا که اگر دستگاهی خریداری نمایید که پشتیبانی قوی نداشته باشد عملاً نمیتوانید با آن کار کنید زیرا با کوچکترین مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری ، دستگاه شما قادر به چاپ نخواهد بود و شما نیاز به پشتیبانی خواهید داشت ، خواه این پشتیبانی تلفنی باشد یا حضوری . دستگاه را از شركتهای معتبر خريداری كنيد ارزان بودن دستگاه را خيلی ملاك كارتان قرار ندهيد بلكه فروشنده دستگاه را ارزيابی كنيد و با تحقيق زياد ببينيد كه كداميك خدمات بهتری ارائه ميدهند ، اين مسئله البته برای شهرستانها بسيار پيچيده تر است چرا كه اكثر فروشندگان دستگاهها هنگام فروش دستگاه از خدمات عالی سخن ميگويند ولی در عمل هيچ تعهدی نسبت به خدمات پس از فروش مخصوصا ًدر شهرستانها ندارند، اين موضوع را كاملاً جدی بگيريد و بر روی آن تاكيد فراوانی داشته باشيد .

در حال حاضر اگر بخواهیم هد ها را از نظر کیفیت رتبه بندی کنیم به ترتیب زار ۱۲۸ – زار ۳۸۲ – کونیکا ۴۲ – سیکو ۵۱۰ – اپسون Dx5 را رو میشه نام برد ولی از نظر شخص بنده اگر توانایی سرمایه گذاری دارید از سیکو حتما استفاده کنید چرا که هک در سرعت و هم در کیفیت و طول عمر حرف اول را میزند . اگر سوالی تخصصی از هد و دستگاه ها دارید بنده در قسمت نظرات جواب می دم .  باتشکر

 

فروش دستگاه بنرX خرید دستگاه بنرX دستگاه بنر با کیفیتX دستگاه چاپ فلکس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمت های علامت گذاری شده الزامی هستند . *

*